Rozhovor mesiaca - upútavka

O každodenných problémoch žien - či už známych alebo neznámych sme sa tento týždeň zhovárali s moderátorkou
Andreou Vadkerti

 

» prečítať rozhovor «

rýchla pomoc

Máte podozrenie, že vás trápi práve kvasinková infekcia? Prečítajte si, aké sú príznaky, dôvody vzniku a hlavne spôsoby liečby kvasinkovej infekcie

 

»liečba kvasinkovej infekcie«

Katka Koščová: Podstúpila závažný lekársky zákrok

E-mail

Nepríjemnosti a choroby sa nevyhýbajú ani známym celebritám. Aj oni sú len ľudia, ktorých trápi zápal, ženské intímne problémy a infekcia. Aj speváčka Katka Koščová si užila s doktormi svoje. Pred pár rokmi dokonca podstúpila operáciu. Lekári boli nútení odobrať jej jeden vaječník. My sme ju vyspovedali na oveľa príjemnejšie témy. Nedávno sa jej predsa vydávala sestra...

Katka a koniec leta. Ubehlo podľa tvojich predstáv?

Leto bolo a ešte stále je super. Akurát máme v tomto období vždy najviac práce. Festivaly, kultúrne letá... veľa koncertujeme, cestujeme hore - dole po celom Slovensku. Keď mám čas, tak ho trávim s kamarátmi. Strašne sa teším na september, lebo konečne ideme na dovolenku. Prenajali sme si malý domček v Provence a budeme objavovať čaro Francúzska.

Je tvoja prezývka Gaučaňa ešte aktuálna? Čo dôležité si stihla dokončiť a nové začať?

Momentálne okrem koncertovania sme spolu s kapelou v tvorivom období, pretože pracujeme na novom albume, ktorý by sme chceli vydať na jar. V októbri začíname nahrávať a máme už pripravených asi 12 piesni. Veľmi sa na to všetko teším, lebo pôjde o zaujímavý projekt, v ktorom chceme spojiť viaceré druhy umenia. Bude to asi dosť náročné, ale prvýkrát mám pocit, že robím úplne presne to, čo chcem bez akýchkoľvek kompromisov a obmedzení.

A čo sa Gaučane týka, tak takto ma v súčasnosti nevolá nikto, hádam občas médiá.

Vydávala sa ti nedávno sestra. Vy dve ste boli ako jedna. Čo sa zmení jej svadbou?

Mám pocit, že sa vlastne nezmenilo nič. Ale asi mi to ešte celé nedošlo. Všetko je zatiaľ tak, ako bolo predtým. Akurát inde býva a volá sa Husovská.(Smiech.)

Nikdy ste nesúperili, ktorá povie „Áno“ prvá?

Nikdy sme to neriešili. Ale vedela som, že sa vydá skôr, ak s Maťom ostanú spolu. Dohodli sa už dávno, že sa vezmú, keď skončí školu.

Nežiarliš na ňu teraz trošku?

Nemám dôvod. Myslím, že sme na tom obidve rovnako. Obidve máme skvelých mužov po našom boku, akurát ona to má na papieri.

Kedy ste sa najviac podržali? Súviselo to s láskou, rodinou, chorobou?

Chvalabohu sme sa zatiaľ nedostali do situácie, kde by to bolo naozaj ťažké, a ktorá by si žiadala závažné rozhodnutia. Myslím, že sme si oporou v takých tých každodennostiach. Vieme sa aj poľutovať, a keď je treba „nakladieme si“.(Smiech). Vďakabohu sa okolo nás deje veľa pekných vecí, takže máme skôr dôvody na kvákanie pri káve a tie vážne stavy nás zatiaľ obchádzajú.

 

Ženy majú tisíckrát väčšie starosti so zdravím ako muži. Ženské problémy začínajú a vždy končia „tam dole“. Máš prehľad o tom, čím sa môžeš nakaziť a čo ťa ochráni?

Priznám sa, v tomto som bola dosť nezodpovedná, až kým mi pred pár rokmi nemuseli vybrať jeden vaječník. Dovtedy som mala strach z gynekológa, potom som sa začala báť o seba a chodiť častejšie na preventívne prehliadky, kde ma vždy komplexne vyšetria. Asi nemám práve najlepší prehľad o tom, čo môžem kde chytiť. No vďaka prehliadkam viem, že som v poriadku.


Kvasinková infekcia je častá diagnóza, ktorá trápi naše čitateľky. Ako sa zotavuje Katka, keď ju zastihne nepríjemná choroba?

Asi mám šťastie, ale zatiaľ sa mi táto choroba vyhýba.

 

Skúšaš aspoň nové produkty? Testuješ všetko, aby si sa rýchlo zotavila?

Keďže mám to šťastie, ako som už spomenula, zatiaľ ich skúšať nemusím. Ak by sa ale u mňa tieto problémy vyskytli, riešila by som liečbu so svojim gynekológom.

 

Anketa

Pomohli Vám informácie na tejto stránke?